Politiska sekreterare

Politiska sekreterare anställs av respektive parti för att bistå politikerna. Här finns kontaktuppgifter till politiska sekreterare inom de partier som finns representerade i Landstinget Blekinge.

Politiska sekreterare

Socialdemokraterna

Annacarin Leufstedt
E-post: annacarin.leufstedt@ltblekinge.se
Telefon: 073-447 10 12

Jeanette Andreasson Sjödin
E-post: jeanette.andreasson-sjodin@ltblekinge.se
Telefon: 073-447 19 46

Vänsterpartiet

Jens Henningsson
E-post: jens.henningsson@ltblekinge.se
Telefon: 073-447 10 17

Miljöpartiet

-

Moderaterna

Emma Stjernlöf
E-post: emma.stjernlof@moderaterna.se 
Telefon: 070-334 72 92

Centerpartiet

Anne-Sofie Mattsson 
E-post: anne-sofie.mattsson@ltblekinge.se 

Liberalerna

Lena Mahrle
E-post: lena@mahrle.se
Telefon: 070-868 01 29

Kristdemokraterna

Inger Åkesson
E-post: inger.akesson@karlskrona.se
Telefon: 0455-734051

Sverigedemokraterna

Louise Erixon (SD)
E-post: louise.erixon@sverigedemokraterna.se

Camilla Karlman (SD) 
E-post: camilla.karlman@sverigedemokraterna.se

Senast uppdaterad 2017-03-10 11:41:53